EP remia muitų panaikinimo Moldovos vynus

EP remia muitų panaikinimo Moldovos vynus
Netrukus Moldovos vyno pardavimas Europos Sąjungoje (ES) bus galima importuoti be muito – pagal antradienio balsavimui Europos Parlamento (EP). Nariai remia specifinį vyno kvotas Moldovos padėti jam atsigauti nuo Rusijos prekybos sankcijų versija poveikio “Delfi” pranešė EP informacijos biuras latvių.

Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikime Vilniaus 29 Lapkritį buvo parafuotas Europos Sąjungos ir Moldovos asociacijos susitarimo, kuris numato, kad ES ir Moldovos laisvosios prekybos zonos tarp prekybos žymiai palengvinama įsteigimo.

Nariai vyno atidarymo kvotos Moldovos palaikoma 503 nariams balsavus už, 14 prieš ir 17 susilaikius. Tuo deputatų iniciatyva Įstatymas taip pat nurodo datą, nuo kurios bus taikomas kvota – 2014 m. Dėl pirmą kartą Sausio mėn.

“Šiandienos balsavimas patvirtina savo tvirtą politinę paramą Moldovos Europos pasirinkimas. Artimiausi Moldovos vyno importas liberalizavimas rodo mūsų pasiryžimą imtis veiksmų prieš nepagrįstas ir vienašališkas Rusijos sankcijų. Šiandien, remia priemones, skirtas padėti Moldovos vyno gamintojams įveikti sunkumus, kurie atsiranda dėl vyno prekybos su Rusija nutraukimą. Glaudus bendradarbiavimas tarp ES institucijų ir leido ES, tvirtindamos šias priemones, per trumpesnį laiką, nei būtų reikėję pagal standartinę procedūrą, “sakė atsakingas Moldova europarlamentaro Iuliu Winkler (EPP, RO) rinkodara.

Rusija uždraudė Moldovos vyno ir spiritinių gėrimų importą, šių metų rugsėjį, kad kokybės problemų pretekstą. Paprastai manoma, kad sankcijos yra politiškai motyvuoti – įbauginti Moldovos Respubliką ir jos politinių ir ekonominių ryšių su ES stiprinimo prevenciją.

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *