Estijos pilietybę atima iš teisiamo už išdavystę

Estijos vidaus reikalų ministras Hanno Pevkur pasiūlė atimti iš DRESEN pilietybę ir nurodė, kad šis asmuo buvo nuteistas už išdavystė, slaptos informacijos paviešinimą ir kitus nusikaltimus. Be to, Vyriausybės ministerijos paraiškoje nurodoma, kad tuo metu, kai asmuo pateikė prašymą dėl natūralizacijos, jis jau daugiau nei penkerius metus, atstovavo Rusijos Federacijos specialiųjų tarnybų interesus ir veikė prieš Estijos valstybę ir prašant pilietybės, nurodė falsifikuotus duomenis ir nuslėpė tikrąsias aplinkybes bei motyvus.

Aleksejus Kapo Dresen ir jo žmona Victoria Estijos buvo sulaikytį 2012 metų vasarį Talino oro uoste, kai Dresen ruošėsi automobiliu supirkimas siauliai skristi į Maskvą. Pas ji buvo rastas laikraštis su slapto pobūdžio informacija. Tų pačių metų liepos mėnesį teismas pripažino Dresen kaltų dėl išdavimo ir įslaptintos informacijos atsklidimo ir nuteisė jį 16 metų kaleimo.

Savo ruožtu, jo žmona Viktorija, buvo pripažinta kalta dėl išdavimo ir įslaptintos informacijos atsklidimo, ir nuteista šešeriems metams kaleimo ir penkeriems metams lygtinai.

Pernai rugsėjo pabaigoje Dresen buvo iškeistas į Rusijos specialiųjų tarnybų pagrobtą C. Ashton Kohver. Rusijoje jis buvo apkaltintas šnipinėjimu ir nuteistas 15 metų laisvės atėmimo.

Mažiau nei po mėnesio Estijos vyriausybė DRESEN jo paties prašymu atimtė suteiktą jam 1993 į natūralizacijos būdų pilietybę. Pagal neoficialią informaciją DRESEN parašymas lubu dazymas siauliuose buvo patenkintas rugpjūčio pabaigoje – likus mėnesiui iki jo ir Kohver mainų.

Estijos teisės aktai numato, kad asmuo pilietybė atimta Vyriausybės įsakymu, jeigu jis dalyvavo kitą civilinės ar karinės tarnybos šalį be Estijos vyriausybės leidimą, jei ji prisijungia prie kitos nacionalinės žvalgybos ar saugumo tarnyba ar kita nacionalinių ginkluotųjų įsteigta organizacija pagal karinius principus ar užsiimti karinius mokymus, taip pat jei jis suteikia klaidingą informaciją nuslėpti faktus, kurie galėtų pakenkti jos gauti arba atkurti Estijos pilietybę.

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *