Granito plokštės pakeisti: kaltinti statybininkus dabar nėra naudinga

Nors tik neseniai iš garantinį laikotarpį jau prasidėjo granito plokštes keitimas nacionalinės bibliotekos pastatas atraminėmis sienelėmis gatvės pusėje. Ji skirs Kultūros ministerija, taip pat plokštės kaip pakeisti grindinio, dėl kurių kasdienis gyvenimas yra sudetingas. Iš priežasčių, kodėl taip greitai tapo būtina padaryti keitimas granito plokščių yra nurodyta keletas veiksnių – nuo tvirtinimo plokštė prasta ir baigiant neigiamo poveikio oro sąlygų. Savo ruožtu, bent jau dabar nėra naudinga, nes tyrimas ir vėlesni procesas kainuotų daug daugiau nei tą patį darbą atliktų.

Yra pavojus, kad gali būti atskirtas didesnį valstybinį numerį

Nors iš tikrųjų nuo sienos buvo atskirtas tik atskirą plokštę, ten buvo didelė rizika, kad gali atsitikti artimiausioje ateityje, toliau atskyrimas plokštelės, todėl buvo nuspręsta, kad šiame sektoriuje turėtų būti pašalinta nuo visą gaubtai ir tada pritvirtinti atgal naudojant skirtingas technologijas. Ji paaiškino, kad problemos iš Kultūros investicijų ministerijos ir projektų skyrius pobūdį. Kaip jis pripažino, plokštelė pašalinimas buvo sėkmingai, o dabar lieka tik naujo.

Problemos priežastis jau buvo diskusijų skaičius. Jau tuo metu, kai visa granito apdaila dar buvo padaryta, tai buvo aptarta apie kokią technologiją naudoti, ir tada buvo nuspręsta pasidalinti plokštės tvirtinamas prie klijais, o kita dalis – su specialiais inkarais. Bet ta pati problema yra dvejopas, nes darbas buvo tada atliekami žiemos sąlygomis, ir ji dabar yra pripažinta kaip viena iš veiksnių, prisidėjusių prie dalių priklijuotais plokštės anksti atskirti. Tačiau betono siena per nuolatinę drėgmės migracija. Po patikrinimų atliekamas tiksliai sukėlė didžiausią susirūpinimą, kad gali atsirasti daugiau stabilios plokščių, todėl buvo nuspręsta, kad visiems “rizikingas” plokštelės pašalinimo ir tvirtinimo naują metodą.

Darbai vyksta, šiuo metu plokštelės stiprinimui atgal prie sienos objektas. Darbas atliekamas pagal vieną iš bendrovių, bakra.lt – naudoti krautuvai, kurios naudojamos dirbti jau atlikta, bet tuo metu niekas negalėjo pasakyti, ar tai yra ta pati, kaip ir vykdomos veiklos pradžioje, nes originalūs darbai su granito plokščių buvo dalyvauja subrangovų skaičių. Jis tik žinojo, kad pasakyti, kad jis yra “vienas iš įmonės, kurios vykdė granito darbus, bet ar tai ši įmonė, galiu jus patikinti”.

Ieškoti kaltininkus bus sunku, brangu ir nenaudinga

Žinoma, dabar visi nori išsiaiškinti kaltininku. Tačiau jis teigia, kad nė vienas iš šių dalyvaujančių – dizaineriai, atlikėjai darbo – nebus kaltę, todėl vienintelė išeitis bus atlikti apžiūrą. Tačiau tai nebus pigus, ir net jei ji apima tam tikrą dalį kaltės, tarkim, 50 metų 50% kiekvienas, tačiau jie nepripažįsta, tai reikš bylos nagrinėjimą, darbo sustabdymas, visus patrauksiu prie nenuspėjamą ateitį ir sukels papildomų išlaidų. Dabartinė darbas visų išlaidų yra maždaug 46000 EUR, iš kurių iš granito plokščių sienos tapti šiek tiek daugiau nei pusė pervedimą, arba apie 26000 eurų. Antroji dalis išlaidų parengė grindinio plokštės keitimas, kuris buvo suskirstytas Latvijos pirmininkavimą ES tuo metu pėstieji naudoti šaligatvių ir teritorijos rode autobusai.

Todėl bus sutinkami atlikimo egzaminą priemones, tai bus daroma ir galės pradėti ieškoti kaltų, bet bent jau veikia, tuo tarpu, bus suteikta. Todėl tokios bylos turi būti teisiami tie, kurie nuspręs, ar būtina tai daryti. Tačiau jis nemano, kad tokios ekspertizės ir tyrimo procesas prasideda prasmę, nes dabar nebegali tiksliai nustatyti, ar dėl to kaltas tik menininko darbą, ką jis negerai padaryta, ar nesikišo su nenumatytu veiksniu, ir kiekvienos šalies, šiuo atveju turi savo dalis tiesos. Priešingai, atkūrimo bandymas “kainuos daug kartų brangesnis nei patys darbai”.

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *