Topkapi rūmai Stambule – didžiausia rūmai pasaulyje

Pirmasis paminėjimas Stambulas priklauso VII amžiuje prieš Kristų. El. Per metus, miestas matė žmonės, įvykius ir daugiau nei vieną kartą pakeitė savo pavadinimą daug, bet todėl, kad tiesiog viskas čia viskas, kad tenka ieškoti aplankė Stambulas – atrakcija. Topkapi rūmai, šis istorinis fonas mano, galbūt svarbiausia, labiausiai garbinga vieta.

Jis įsikūręs istoriniame centre Sultanahmet Cape Sarayburnu, netoli Hagia Sophia. Išdidžiai iškilusios virš senovės miestą, šie rūmai tarnavo keturis šimtmečius pagrindinę gyvenamąją vietą, taip pat už švenčių ir renginių 25-Osmanų sultonų vietą. Sienelėmis, kurių ilgis yra beveik mylios, Topkapi rūmai Stambule, platinti plotas didesnis kaip 700 kv.

Vardas rūmų ateina iš dviejų Turkijos pigus lektuvo bilietai | flymaster.lt žodžiais “viršų” – “Gun” ir “kapitalo” – “vartų, durų” ir verčia kaip “patrankų vartų.” Šis pavadinimas kilęs iš rūmų išlikęs didžiulis pilies vartų.

Istorija Topkapi rūmai datuojami XV amžiuje, kai įsisavinome Konstantinopolį (tada vadinosi Stambulas), Osmanų sultono Mehmedas, pravarde Užkariautojas įsakė statyti iš svarbiausių pastatų rūmų ateitį. Vėlesniais metais, Topkapi rūmai ir apdaila nuolat perdarytas, kol XIX amžiuje, nes dėl gaisrų ir žemės drebėjimų pastatų yra sunaikinami. Po respublikos paskelbimo Topkapi rūmai Stambule buvo paskelbta muziejų, kuris dabar yra įdėti į ekraną daugiau nei 650 tūkst eksponatų. Ir pigus lektuvu bilietai i faro (portugalija) | flymaster.lt tai tik apie tai, kas yra muziejaus lobių dešimtas. Taip pat žinomų paminklų yra saugomi čia svarbiausių šventovių musulmonų religijos – apsiaustu ir kardas pranašo Mahometo. Topkapi rūmai dešinėje yra vienas iš garbės vietas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Tiesą sakant Topkapi rūmai Stambule apima keturis kiemus (Aulus), kurios yra apsuptas sienos ir atskirtos viena nuo kitos. Per pirmąjį kiemą patenkama pro pagrindinius vartus. Tai namų biurus bei įm. Antras kiemas tarnavo kaip biuro ir iždo. Trečioje kieme laikyti vidinius lektuvu bilietai i kosa (koso sala) | flymaster.lt rūmus (enderun) ir haremą. Ketvirtajame kieme mečetės įsikūręs Sofos, paviljonai Revan Mecidiye, sofa, Bashlai bokštas, persirengimo kambarių ir įvairiems tikslams.

Daugelyje salių rūmuose turi turtingą kolekciją ginklų, šarvai ir skydai, daug miniatiūrų, freskomis, kaligrafijos rankraščio. Atsižvelgiant į sultonų rūmų matome portretus čia visi gyvena skirtingu metu Osmanų valdovų. Į rūmų muziejus yra bene didžiausia kolekcija porcelianas – iš Japonijos, Kinijos ir Europos šalių, taip pat produktai, Turkijos menininkų.

Padidintų palūkanų aplankė Topkapi rūmai Stambule priežastis yra ne kaina juvelyrikos kolekcija ir brangakmenių, kurios užima keturias sales kolekciją. Papuošalai inkrustuota perlais, deimantais, smaragdais, rubinais ir kitų brangakmenių.

Topkapi rūmai Stambule, kurio nuotrauka puošia daug brošiūras, bukletus, marškinėliai, puodeliai ir tt, yra prabos Turkijos kapitalo natūra. Tai vieta, jums reikia apsilankyti, kai šiame unikaliame mieste, esančiame dviejuose pasaulio.

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *